Постійна Представниця зустрілася з Послом Королівства Бельгія в Україні

 

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 26 липня зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні паном Петером Ван Де Велде, а також Другим секретарем Посольства Куном Деклерком.

Зустріч відбулася в Офісі Кримської платформи, у ній взяли участь також заступник Постійної Представниці Денис Чистіков і керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак.

Таміла Ташева привітала Петера Ван Де Велде з його призначенням і подякувала за підтримку територіальної цілісності України. Постійна Представниця розповіла про антивоєнні настрої в окупованому Криму й акції, які інтенсифікувалися цього року після 24 лютого: “Попри 8 років окупації, кримчани дедалі чіткіше стали проявляти свою проукраїнську позицію. Ідеться про людей, які до цього не були активістами чи правозахисниками, з якими ми не стикалися раніше. Це справді зовсім нова хвиля протестного руху. Кримчани сподіваються, що війна все ж таки пришвидшить деокупацію Криму.”

Петер Ван Де Велде запевнив у незмінній позиції Бельгії щодо підтримки територіальної цілісності України та подальшого надання різносторонньої допомоги. Також Посол висловив особливе занепокоєння у зв’язку з порушеннями прав людини на території тимчасово окупованого Криму.

Посол наголосив на важливості Кримської платформи: “Минулого року Бельгія брала участь в установчому саміті Кримської платформи та була підписантом Декларації. Важливо, щоб питання Криму звучало на міжнародному рівні і надзвичайно важливо, що така ініціатива з’явилась”.
Ми сподіваємося, що Королівство Бельгія приєднається також до цьогорічних заходів у рамках Кримської платформи.

Постійна Представниця зустрілася з делегацією команди та експертів Варшавського безпекового форуму

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 20 липня зустрілася з делегацією команди та експертів Варшавського безпекового форуму: міністром закордонних справ Польщі в 2018-2020 рр. Яцеком Чапутовичем, міністром закордонних справ Литви в 2012-2022 рр. Лінасом Лінкевічусом,  депутатом польського Сейму та заступником голови комітету закордонних справ Павелом Ковалем, співголовою Варшавського безпекового форуму Катажиною Пісарською, головою фундації Казимира Пуласького та співголовою Варшавського безпекового форуму Збіґнєвом Пісарським, а також іншими членами команди Форуму. У зустрічі також взяла участь керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак.

 

У вітальному слові Таміла Ташева подякувала делегатам за зацікавленість темою Криму, коротко окреслила діяльність Представництва та поділилася планами на майбутнє, зокрема у форматі Кримської платформи. Марія Томак розповіла про поточну ситуацію в окупованому Криму та закцентувала на ролі окупованого півострова в повномасштабному російському вторгненні в Україну.

 

Члени делегації Форуму поставили низку питань щодо ситуації в окупованому Криму та на тимчасово непідконтрольних територіях Херсонської та Запорізької областей, безпекових викликів, процесу деокупації та підтримки цих процесів міжнародною спільнотою. 

 

У ході дискусії Постійна Представниця ще раз підкреслила незмінність української позиції щодо окупованого Криму: “Президент України неодноразово зазначав, що не може бути жодних компромісів стосовно наших територій. На жаль, досі часом відбуваються спроби схилити Україну до торгу своїми людьми та територіями без розуміння того, що рф не зупиниться, адже її мета — це повна окупація України”.

 

Наприкінці зустрічі Катажина Пісарська запросила Постійну Представницю взяти участь у Варшавському безпековому форумі та розповісти про роль і важливість окупованого Криму в розв’язаній рф війні, а також про необхідність деокупації українського півострова.

 

Варшавський безпековий форум – одна з провідних європейських безпекових конференцій, яка проводиться щорічно та присвячена питанням трансатлантичної співпраці та безпеки. Форум був заснований у 2014 році Фундацією Казимира Пуласкі за підтримки таких стратегічних партнерів як НАТО та Бюро національної безпеки Польщі.


Комітет міністрів Ради Європи засудив численні порушення прав людини, вчинені окупаційними адміністраціями в Криму

Комітет міністрів Ради Європи заслухав доповідь Генеральної Секретарки Пейчинович-Бурич і засудив численні порушення прав людини, вчинені окупаційними адміністраціями в Криму, щодо українців, кримських татар та інших жителів тимчасово окупованого Кримського півострова. Також Комітет підтвердив, що не визнає спробу анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя російською федерацією.

Генеральна Секретарка Ради Європи у травні відвідала Україну, де у Представництві/Офісі Кримської Платформи провела робочу зустріч із Постійною Представницею Тамілою Ташевою. Для підготовки майбутньої доповіді щодо дотримання прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь Генеральну Секретарку проінформували про актуальну ситуацію на окупованому півострові у контексті повномасштабного вторгнення рф, а саме: про мілітаризацію та перетворення окупованого Криму на військовий плацдарм для наступу на материкову Україну, а також про спротив окупації серед кримчан і влаштовані ними антивоєнні акції. Тоді ж пані Марія відвідала одні з найбільш постраждалих від російської агресії населені пункти Київщини — Ірпінь та Бородянку.

Нагадаємо, що це був не перший візит пані Пейчинович-Бурич в Україну: 23 серпня 2021 року, у день проведення установчого Саміту Кримської платформи вона разом із Президентом України Володимиром Зеленським взяла участь у відкритті Офісу Кримської платформи, а восени особисто відвідала адміністративну межу з окупованим Кримом.

Комітет міністрів Ради Європи дуже стурбований постійними відмовами рф у безперешкодному доступі до окупованого Кримського півострова для Уповноваженого з прав людини, а також інших представників міжнародних правозахисних організацій. Під час тимчасової російської окупації ситуація з правами людини в Криму значно погіршилася. Численні грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права не були розслідувані у швидкий та ефективний спосіб.

Також міністри Ради Європи закликали росію скасувати рішення, за яким Меджліс кримськотатарського народу визнали екстремістською організацією, та зняти заборону на його діяльність.

Цьогорічне рішення Кабінету міністрів РЄ, розроблене Постпредством України при Раді Європи, на основі попереднього рішення від 11 травня 2021 року констатує значне погіршення правозахисної ситуації на тимчасово окупованому рф українському півострові та суттєво розширює список грубих порушень прав людини країною-окупантом.

Постійна Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з Послом Литовської Республіки

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева зустрілася 13 червня з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в України Паном Вальдемарасом Сарапінасом та радником Посольства Гєдрюсом Граніцкасом.
У зустрічі також взяли участь керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марія Томак та співробітники Представництва.
На початку зустрічі Пан Посол висловився щодо підтримки та солідарності Литви з українським народом: “Велика честь для мене представляти свою країну в Україні. Україна була, є і буде великим партнером Литви”, сказав Пан Вальдемарас Сарапінас.
Постійна Представниця подякувала за незмінну позицію Литви стосовно територіальної цілісності України та надання допомоги у відсічі повномасштабної агресії рф.
Це була перша зустріч Пана Посла з оновленою командою Представництва. Утім, тісна взаємодія нашої інституції та Посольства Литовської Республіки триває вже кілька років. Зокрема, до повномасштабного вторгнення рф Пан Вальдемарас Сарапінас відвідував адміністративну межу з тимчасово окупованим Кримом, а саме КПВВ “Чонгар” і “Каланчак”.
Під час зустрічі гостей ознайомили з ситуацією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, зокрема, з неоколоніальними практиками, які використовує рф стосовно кримчан та інфраструктури півострова. Йшлося також про громадський спротив у Криму, окремо обговорили гуманітарну й економічну ситуацію на Херсонщині.
Наприкінці пан Посол запевнив, що Литва продовжить надавати політичну, гуманітарну та військову підтримку Україні, а також побажав команді Представництва успіхів у подальшій діяльності.

Постійна Представниця Таміла Ташева в рамках міжнародної конференції розповіла про катування українців в окупованому Криму

Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева виступила в рамках міжнародної конференції та розповіла про катування в окупованому Криму і тотальну безкарність. Конференція була організована Постійними представництвами при ОБСЄ Данії та Швейцарії за підтримки Головування Польщі в ОБСЄ 2022 та Бюро демократичних інститутів та прав людини (ODIHR).
Під час виступу Таміла Ташева розповіла про діяльність Представництва в умовах повномасштабного вторгнення, а також про факти злочинних дій російської федерації стосовно українських громадян в окупованому Криму та на тимчасово непідконтрольних окремих районах Херсонської та Запорізької областей.
На початку заходу Постійна Представниця нагадала учасникам, що війна рф проти України почалася не 24 лютого 2022 року, а в 2014 році з окупації Кримського півострова. Саме з того часу катування та інше жорстоке і нелюдське поводження стало повсякденною реальністю для громадян України в окупованому Криму, зокрема для представників кримськотатарського народу, які не погодилися з окупацією. Були зафіксовані десятки таких правопорушень, і жодне з них належним чином не було розслідуване окупаційними адміністраціями, а відповідальні особи не були притягнуті до відповідальності.
Після початку повномасштабного вторгнення рф поширила такі практики жорстокого поводження з людьми на тимчасово непідконтрольні окремі райони Херсонської та Запорізької областей. Нині в катівнях Херсонської області армія країни-агресора утримує щонайменше 600 осіб: у нелюдських умовах, у непристосованих для цього приміщеннях, без доступу до медичної допомоги. Їх регулярно катують і не дають бачитися з рідними. Деяких полонених перевозять до окупованого Криму, не всі з них виживають.
Пані Ташева звернулася до країн ОБСЄ з закликом посилювати санкційний тиск на росію, утримувати тему окупованого Криму на порядку денному, продовжувати моніторинг ситуації в окупованому Криму та вимагати доступ на окуповані території для незалежних спостерігачів, зокрема механізмів ОБСЄ.
Також Таміла Ташева наголосила на нагальності підтримці людей на тимчасово окупованих територіях півдня України, які протестують проти російської агресії.
«Однак найкращий шлях припинення беззаконня — це деокупація тимчасово окупованих територій», – наголосила Постійна Представниця.
У заході взяли участь також Постійний Представник Данії в ОБСЄ посол Рене Розагер Дінесен, директор Бюро демократичних інститутів та прав людини Маттео Мекаччі, колишній президент Європейського комітету із запобігання катуванню та нещодавно обраний суддя Європейського суду з прав людини щодо України Микола Гнатовський, керівник Інституту судової медицини «Мілован Мілованович» Джордже Алемпієвич, директор організації REDRESS Руперт Скілбек, почесний декан Міжнародної антикорупційної академії (IACA) Мартін Кройтнер, керівник Департаменту війни Офісу Генеральної прокуратури України Юрій Бєлоусов.

Постійна Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з Послом Франції

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 13 червня зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Паном Етьєном де Понсеном.
Зустріч відбулася за участю заступника Постійної Представниці Дениса Чистікова та керівниці Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марії Томак.
Команда Представництва ознайомила пана Посла з ситуацією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь у контексті повномасштабного збройного вторгнення рф в Україну, а також із викликами та загрозами, з якими стикаються громадяни України на новоокупованих територіях Херсонщини. Значну увагу учасники приділили антивоєнним виступам у тимчасово окупованому Криму, а також викраденню та затриманню активістів у Херсонській області.
Пан Етьєн де Понсен окремо цікавився ситуацією в Херсонській області, зокрема, захопленням та незаконним вивезенням сільськогосподарської продукції, зокрема українського зерна, до окупованого Криму, а також ситуацією з водопостачанням до півострова.
Під час спілкування Постійна Представниця наголосила на позиції Президента України Володимира Зеленського: “Державна політика стосовно окупованих теритрій залишається незмінною і ніяких компромісів стосовно територіальної цілісності України бути не може”, – зауважила Таміла Ташева. – “Окупований Крим відіграє значну та сумну роль у цій війні, і пріоритетним залишається повернення контролю над усіма територіями України та, зокрема, повна деокупація Кримського півострова”.

Постійна Представниця Таміла Ташева зустрілася з Послом Чеської Республіки

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева зустрілася 9 червня із Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Паном Радеком Матулою.
У зустрічі взяли участь також заступник Постійної Представниці Денис Чистіков, керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марія Томак і Третій секретар Посольства Якуб Левандовські.
Команда Представництва подякувала Чеській Республіці в особі Пана Посла Радека Матули за системну та значну підтримку України у протистоянні повномасштабній агресії рф, а також за окрему увагу до ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.
“На тлі підштовхування України до компромісів із агресором для нас особливо важливо відчувати підтримку партнерів, які беззастережно підтримують територіальну цілісність України, включно з Автономною Республікою Крим та Севастополем. У випадку Чеської Республіки це важливо ще й з огляду на головування Чехії в Раді ЄС, яке розпочинається 1 липня,” – наголосила Таміла Ташева.
У свою чергу, Пан Радек Матула ще раз висловив підтримку територіальної цілісності України та запевнив у готовності представників Чехії долучатися до міжнародних заходів у рамках Кримської платформи.
Під час спілкування Представництво також надало Послові інформацію про ключові тенденції щодо розвитку подій в окупованому Криму після 24 лютого, а саме щодо використання Криму як плацдарму для наступу на материкову Україну, як бази для окупації Херсонщини та Запорізької області, а також як хабу для незаконного переміщення та утримання громадян України.

Постійна Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з Послом Естонської Республіки

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 10 червня провела зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Паном Каймо Кууском.
У зустрічі в приміщенні Посольства Естонської Республіки в Україні взяли участь також заступник Постійної Представниці Денис Чистіков і керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марія Томак.
Естонія залишається однією з найактивніших союзниць України, зокрема з точки зору підтримки територіальної цілісності нашої держави. Не так давно команда Представництва вже зустрічалася з Каймо Кууском у Львові. Сьогодні ми були раді завітати до Посольства Естонської Республіки, яке відновило свою роботу в Києві.
Під час спілкування Представництво надало Послові інформацію про актуальну ситуацію в окупованому Криму, а також на новоокупованих територіях Херсонщини та Запорізької області, передало аналітичні матеріали щодо антивоєнних акцій кримчан і про цинічне використання росією жителів Криму в якості “гарматного м’яса”.
Наприкінці зустрічі Пан Каймо Кууск передав Тамілі Ташевій у подарунок набір естонських марок, які символізують солідарність народу Естонії з Україною.