Представництво Президента України в Криму спільно з правозахисниками презентували чат-бот для кримчан

Представництво Президента України в Криму спільно з правозахисною організацією «КримSOS» та Українською Гельсінською спілкою з прав людини презентували чат-бот  CrimeaIsUAbot  (t.me/CrimeaIsUaBot)  у  Telegram. Він створений для громадян, які мешкають на території тимчасово окупованого Кримського півострова. З його допомогою вони зможуть отримати типові відповіді на найбільш поширені запитання.

Чат-бот CrimeaIsUAbot дає змогу одержати миттєву консультацію 24/7 щодо оформлення паспорта громадянина України, свідоцтва про народження та смерть на окупованій території, актуальну інформацію стосовно порядку перетину КПВВ. І це – зі зразками документів для заповнення та можливістю записатися в чергу на подачу документів.

Чат-бот розміщено на сайтах профільних державних органів та громадських організацій. Перелік актуальних питань, на які можна буде отримати відповіді, доповнюватиметься.

Ми наголошуємо, що, попри тимчасову відсутність доступу до території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, важливо мати зв’язок з українськими громадянами на окупованих територіях. Це є одним з пріоритетів діяльності команди Президента України.

Над цими питаннями активно працює команда Представництва Президента України в АР Крим. Одним з інструментів збереження зв’язків та комунікації з нашими громадянами є надання різних адміністративних, соціальних та інших послуг.

«Держава повинна створювати інструменти, які могли б максимально наближати адміністративні та інші послуги до кримчан. І йдеться не лише про те, що зараз можна відвідати ЦНАП просто на адміністративній межі. Ми працюємо над запровадженням онлайн-послуг», – коментує Представництво.

Деякі послуги та консультації щодо їхнього отримання вже зараз можна частково перевести в електронний формат, і над цим спільно працюють Представництво Президента в Криму, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство юстиції та Офіс Президента України.

Вже функціонує електронна черга для подання документів на отримання біометричного паспорта або ID-картки громадянина України, укладення декларації з сімейним лікарем. Паралельно триває робота щодо подачі в онлайн-режимі документів на реєстрацію шлюбу, онлайн-нотаріату, документів на проїзд на тимчасово окуповану територію для іноземців та документів для реєстрації актів цивільного стану, зокрема народжень на тимчасово окупованих територіях тощо. В умовах штучних обмежень з боку окупаційних адміністрацій також триває робота в напрямку розробки подачі документів онлайн у заклади вищої освіти для дітей з окупованих територій.

Отримати інформацію та допомогу можна, скориставшись чат-ботом CrimeaIsUAbot, або на сторінці Представництва в мережі Facebook та на сайті.